Ogłoszenia duszpasterskie 12.03.2023r. oraz intencje mszalne

1. Program Rekolekcji Wielkopostnych:
    • Piątek, 17 marca 2023r.:
      • 9.00 – Msza Święta z kazaniem dla dorosłych, po Mszy Świętej nauka dla dzieci z klas 1-3,
      • 11.00 – Msza Święta z kazaniem dla dorosłych, po Mszy Świętej nauka dla dzieci 4-8,
      • 17.00 – Msza Święta z nauką dla dorosłych.
    • Sobota, 18 marca 2023r.:
      • 9.00 – Msza Święta z nauką dla dorosłych, po Mszy Świętej nauka dla młodzieży.
      • 11.00 – Msza Święta z nauką dla dzieci,
      • 17.00 – Msza Święta z namaszczeniem chorych.
    • Niedziela, 19 marca 2023r.:
      • 8.00 – Msza Święta z nauką dla dorosłych, po Mszy Świętej poświęcenie obrazu Św. Józefa z Aktem Zawierzenia się Św. Józefowi.
      • 10.00 – Msza Święta z nauką dla dzieci, po Mszy Świętej Akt Zawierzenia się Św. Józefowi.
      • 12.00 – Msza Święta z nauką dla dorosłych, po Mszy Świętej Akt Zawierzenia się Św. Józefowi.
  2. Odwiedziny chorych w piątek 17 marca od godziny 14.00 proszę o zgłaszanie chorych, którzy chcą skorzystać z posługi Sakramentalnej.
  3. Spowiedź jest planowana w piątek i w sobotę. Rozpoczęcie spowiedzi półgodziny przed każdą Mszą Świętą.
  4. Na ostatnim spotkaniu Rady Parafialnej, której odbyło się w Środę Popielcową w sprawie podpisów dotyczących użyczenia Gminie Chrostkowo na określony czas działki parafialnej na utwardzenie terenu, która ma przyczynić się do zwiększenia miejsc postojowych samochodów. Wszystkie obecne osoby złożyły podpisy. Następnego dnia 5 osób z Rady na 13 obecnych na spotkaniu, poinformowało mnie, że po wnikliwym namyśle zmieniły swoje zdanie i wyraziły stanowczy sprzeciw. 8 marca Radny Parafialny poprosił mnie o kolejne spotkanie Rady Parafialnej w celu bardziej szczegółowego przedstawienia przez gminę propozycji warunków użyczenia. W związku z zaistniałą sprawą niektóre osoby pytały mnie o moje zdanie. Przez wiele dni wnikliwie analizowałem wszystkie za i przeciw tej planowanej inwestycji. Doszedłem do następujących wniosków . Parafia ma już jeden parking i osoby przyjeżdżające do kościoła nie mają szczególnych problemów z zaparkowaniem (nie miałem takich uwag). W przypadku większej ilości samochodów są miejsca dodatkowe przy plebani czy organistówce. Brama zawsze jest otwarta. Zgodzę się z tym, że w przypadku wyjątkowo licznych pogrzebów jest większe zapotrzebowanie na miejsca parkingowe, ale takie pogrzeby zdarzają się bardzo rzadko. Z naszego parafialnego parkingu korzystają nie tylko osoby, które przyjechały do kościoła, ale również w innych sprawach nie związanych z parafią. Wynika z tego wniosek, że parafialny parking służy dla dobra całej gminy. Uważam, więc że i gmina, jeśli faktycznie zachodzi taka potrzeba, mogłaby zatroszczyć się o dodatkowe miejsca postojowe, ale na własnym terenie. Poza tym uważam, że sprawy związane z pochówkiem mieszkańców gminy nie powinien być troską wyłącznie parafii. Parafia i tak przyjmuje na siebie wielki obowiązek także finansowy związany z utrzymaniem cmentarza i wywozu śmieci.W związku z powyższym uważam, że parafia nie powinna dopuścić do tego, by poświęcić kolejną działkę pod parking, który w tym wypadku służyłby przede wszystkim na potrzeby gminne, a nie parafialne. Ja jako proboszcz muszę dbać przede wszystkim o dobro całej parafii.
    W odpowiedzi na prośbę Radnego zwołuję posiedzenie Rady Parafialnej na poniedziałek 13 marca na godz. 19.00. Na to spotkanie zapraszam również Wszystkich Parafian zainteresowanych tą sprawą , by każdy miał możliwość wypowiedzenia swojego zdania na ten temat.
  1. Wszystkim Parafianom, którzy w nadchodzącym tygodniu obchodzą imieniny bądź urodziny życzę wszelkich Łask Bożych,
    a wszystkim Wam pokoju, zdrowia i Błogosławionego Tygodnia.

Intencje mszalne od 13.03 do 19.03.2023 r.

Poniedziałek 13.03.2023 r.10:00 + Janusz Papierski od Wójta Gminy Chrostkowo Mariusza Lorenca, od Ministra Krzysztofa Ardanowskiego, od Wojewody Józefa Ramlała, od Wicekurator Oświaty Marii Mazurkiewicz
17:00 +Teresa Muranowska (pop)
17:30 + Starszy sierżant Karol Gawryszewski
Wtorek 14.03.2023 r.16:30 + Stanisław Jeziorski (pop)
17:00 + Helena i Ryszard, Piotr i Stanisław Chylińscy
Środa 15.03.2023r.16:30 ᵻ Regina Kołodziejska (pop) od wnuka Zbigniewa z rodziną + Barbara Malanowska (pop) od siostry Maryli
17:00 + Andrzej Majewski (pop) od kolegów z pracy + Marianna, Alicja, Władysław Jasińscy, Czesława i Bronisław Cieloch
Czwartek 16.03.2023 r.08:00 + Stanisława Budzińska (pop) + Bolesława i Henryk Jaszewscy
08:30 + Janusz Papierski (pop) + Zofia Łyzińska
19.00 w intencji Parafian, całej Gminy z Władzami Samorządowymi o potrzebne łaski
Piątek 17.03.2023 r.09:00 + Adela Sępioło (pop) + Krystyna Wiśniewska
11:00 + Czesława Dunajska (pop) + Ryszard Szablewski w 5 r. śm.
17:00 + Grzegorz Witkowski (pop) + Barbara, Ryszard, Stanisław Wiśniewscy i Stanisław Umerle
Sobota 18.03.2023 r.09:00 + Marianna, Antoni i Janusz Kalinowscy + Krystian Lisiecki i Grażynę Rygielską
11:00 + Zbigniew Kwiatkowski int.od Bartłomieja Jasińskiego + Kazimierz Gadziński, dziadkowie Chojnaccy i Okońscy
17:00 + Jan Grabowski (pop) + Halina Dzierżycka (pop)