Ogłoszenia duszpasterskie – 09.08.2020 r.

1. W nadchodzącym tygodniu w poniedziałek, święto
    ŚW. WAWRZYŃSCA, DIAKONA I MĘCZENNIKA, w sobotę – 15 sierpnia uroczystość WNIEBOWIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY. Msze świętej o godz. 8:00 i 10:00.
  2. Dziękuję bardzo Wójtowi Gminy Chrostkowo
    za udostępnienie świetlicy wiejskiej w Chrostkowie w celu przyjęcia pielgrzymów.
  3. Serdecznie dziękuję Państwu Witkowskim z Nietrzeby
    za ofiarowanie chleba oraz Panu Mirosławowi Miętkiewicz ze sklepu „RAFAŁ” za ofiarowanie wędlin na poczęstunek dla pielgrzymów.
  4. Z serca dziękuję Paniom z KGW Nowa Wieś i Chrostkowo oraz Radnym Parafialnym z Adamowa, Chrostkowa
    i Makówca za przygotowanie posiłku dla pielgrzymów.
  5. Dziękuję bardzo osobom zbierającym ofiary na posiłek dla pielgrzymów i wszystkim ofiarodawcom.
  6. Serdecznie dziękuję parafianom z Adamowa, którzy
    1 sierpnia uporządkowali kościół na niedzielę. Informacje na temat dyżurów posprzątania świątyni poszczególnych wiosek
    są wywieszone w gablocie.
  7. Zebrane ofiary na pielgrzymów wyniosły 2 998 zł, wydano 492 zł. Pozostałe pieniądze w wysokości 2506 zł będą przeznaczone na cele gospodarcze.
  8. Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski
    o przestrzeganie zaleceń sanitarnych:

W ostatnich dniach docierają do nas informacje
o wzroście zakażeń koronawirusem.

W poczuciu odpowiedzialności za życie i zdrowie Polaków, apeluję ponownie do wszystkich wiernych
o ścisłe przestrzeganie zaleceń służb sanitarnych,
a zwłaszcza o zakrywanie ust i nosa podczas nabożeństw religijnych.

Apeluję do kapłanów, aby przypominali uczestnikom zgromadzeń religijnych o tym obowiązku oraz
by stwarzali wiernym możliwość przyjmowania Komunii Świętej na rękę, według szczegółowych przepisów diecezjalnych.

Dziękuję za konsekwentne i sumienne przestrzeganie zaleceń
w ostatnich miesiącach, dzięki czemu parafie – choć w trudniejszych warunkach – mogą dalej, bez przeszkód prowadzić swoją aktywność duszpasterską i służyć nam wszystkim.

Wakacyjny czas sprzyja wypoczynkowi, podróżowaniu
i spotkaniom z najbliższymi, może on jednak osłabić naszą czujność. Epidemia się nie skończyła i dlatego –
w trosce o zdrowie wszystkich, zwłaszcza osób bardziej narażonych – proszę o roztropność i konsekwentne stosowanie zaleceń sanitarnych.

Na dalszy czas wypoczynku i pracy wszystkim z serca błogosławię,

+ Stanisław Gądecki
Arcybiskup Metropolita Poznański
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski
Wiceprzewodniczący Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE)

1. Wszystkim Parafianom, którzy w nadchodzącym tygodniu obchodzą imieniny bądź urodziny życzę wszelkich Łask Bożych, a wszystkim Wam Błogosławionego tygodnia.